Ametiszt
Ametiszt terméklista és az ametiszt ásvány hatásai
Szeretnéd elérni a belső csend állapotát, ügyesebben összpontosítani, esetleg viszkető bőrproblémáidat enyhítenéd? Akkor az ametiszt egy lehetséges megoldás!
Ha pedig az ametiszt marokkövek és nyers ásványok szerelmese vagy, netán sajátkezű alkotáshoz keresel fűzhető alapanyagokat, vagy általunk tervezett egyedi ametiszt ásványékszerre vágysz, a legjobb helyre kattintottál.
Az itt felsoroltakon kívül lehetnek még csak az újpesti üzletünkben kapható egyedi, kifutó vagy akciós ametisztből készült termékek is.
Többet szeretnél megtudni erről az ásványról? Görgess le a terméklista alatti részhez!
Amennyiben viszonteladóként érdeklődsz az itt látható ametiszit termékek iránt, nagyker választékunk eléréséhez kattints ide »
Az ametiszt hatásai és tulajdonságai
Gyógyhatása
Lelki, spirituális, mentális
Az ametiszt kitartó szellemi éberséget ad. Erősíti az ítélőképességet és az igazságérzetet. Munkában támogatja a koncentrációt. Meditációban segít leállítani a belső dialógust, így könnyebb magunkba mélyedni, megtalálni a belső békét és az önvalónkban lakozó bölcsességet. Bánat és szomorúság estén segít a veszteségek feldolgozásában. Az ametiszt megihlet és serkenti az intuíciót.
Testi
Remek fájdalomcsillapítóként és feszültségoldóként hat. Sérülések, zúzódások, duzzanatok esetén is használatos. Gyógyítja minden ektodermából kifejlődött szerv betegségét, így hatékonyan alkalmazható idegi panaszok, tüdő és légúti megbetegedések, bőrproblémák (furunkulusok), gyomorpanaszok esetén is.
Alkalmazása
Függőként vagy testtel érintkezve érdemes viselni. Álmok kitisztításához elég a párnánk alá helyezni.
Csillagjegy
Fő csillagjegy: Halak (02.20.-03.20.)
Másodlagos csillagjegy: Kos, Szűz
Anyaga
Szilícium-dioxid (SiO2); keménysége: 7; igen rideg, nem hasad; törése egyenetlen. Vegyileg igen ellenálló, savak nem oldják.
Az ametiszt a kvarc (hegyikristály) különböző árnyalatú lila vagy ibolyaszínben előforduló változata. Színe nem mindig homogén, gyakran a különböző árnyalatok fokozatos átmenettel váltják egymást, de néha a gyors átmenet miatt sávos megjelenéssel is találkozhatunk.
Az ametiszt színét a kristályrácsba nyomelemnyi mennyiségben beépülő mangán, vas és titán adja. Ha sokáig éri napfény, akkor kifakulhat, hevítés hatására pedig megsárgul, ez utóbbit a kereskedelemben hevített citrin néven hozzák forgalomba.
Az ametiszt szépen fejlett kristályok, kristálycsoportok formájában is előfordul, áttetsző, homogén, víztiszta példányait az ékszeriparban használják. Emellett gyakori a repedéskitöltő, tömbös megjelenése is, ilyenkor leginkább díszítőkőnek használják.
Lelőhelyei
Képződése az utóvulkáni működés részét képező hidrotermális folyamatokhoz kapcsolódik. Az ametiszt elég gyakori ásvány, itthon Gyöngyösoroszi és Telkibánya környékén jellemző, külföldön pedig főleg Brazíliában, Uruguayban, Mexikóban, Kanadában és Szibériában fordul elő.
Blog
Ha szeretnél még alaposabban elmélyülni ennek a csodálatos ásványnak a világában, olvasd el a róla szóló blogcikket A Hónap Ásványa sorozatunkban. Ehhez kattints ide »