Öleld a lelked, hogy gyógyuljon a tested
Maró könnyektől a sugárzó mosolyig
Holisztikus tanácsadóként a Lelki egészség világnapját (október 10.) különösen fontosnak tartom, elvégre nehezen hiszem, hogy belső megakadásokat és sebeket cipelve valóban egészséges és kiegyensúlyozott életet élhetünk. Ha kitartóan próbáljuk eltussolni a lelkünkben zajló vívódásokat, előbb-utóbb a szervezetünk testi elváltozások formájában kérlelhetetlenül jelezni fog számunkra. Mostani bejegyzésemben arra mutatok egy példát, én hogyan érem tetten azokat a múltbeli viselkedési mintákat, amiknek feloldásával sok további kellemetlenségtől és betegségtől is megszabadíthatom magamat. Bízom benne, hogy Neked is segítségedre lesz.
Fájdalmas hála, hálás fájdalom
Amint kint, úgy bent – tartja a mondás, és ez egy picit túlmutat azon a gondolaton, hogy minden mindennel kölcsönhatásban van, ezért együtt rezeg. Számomra ez a kifejezés azt is jelenti, hogy érdemes odafigyelni a saját reakcióimra, mert amikor a külvilágból érkező valamilyen hatás felzaklat engem, akkor szinte biztosan bennem is megvan ugyanaz a vonás. Ha valami zavar, akkor az a valami magamban is zavar, vagy saját magamban idegesít igazán, ezért reagálok rá hevesebben.
Tehát azt tudom tanácsolni, hogy amikor Téged felbosszant valami (egy másik személy viselkedése, tulajdonsága, helyzetkezelése, stb.), azt érdemes jobban megvizsgálnod, érdemes a bensődben helyre tenni, mert azzal Neked van dolgod, és valószínűleg nem a másik fél hibája. Arra Te reagálsz intenzíven, tehát rólad árul el dolgokat, nem csupán a másikról.
Támogatás égen-földön
Hogy miért éppen most írok erről? Azért, mert főleg ezekben a hetekben kifejezetten tanácsos odafigyelni minden olyanra, amit magunkban még negatívnak ítélünk meg, ugyanis ez év októberében nagyon nagy segítséget kapunk ezek megértéséhez a bolygóállásoktól. A jelenlegi időszak nagyban elősegíti a karmikus átalakulásokat, a még nem teljesen megoldott problémáink lezárását. Ez utóbbi folyamata nem biztos, hogy kellemes lesz, hiszen az univerzum részéről erőteljes nógatásban lehet részünk (nevezhetjük spirituális jellegű tacslinak is), amennyiben még mindig vonakodunk pontot tenni a nyitott ügyeink végére.
Eme kozmikus energiákat ásványok hatásával megerősítve most sokkal könnyebben feloldhatjuk energetikai blokkjainkat vagy a rögzült viselkedésmintákat, mint ezelőtt. Október havi ásványunk, a pietersit éppen ennek legnagyobb ásványszakértője. Az oldással pedig a sokszor ismétlődő, negatív érzelmeinket is sikeresebben „kitisztíthatjuk”, ami gyógyító láncreakciót hozhat létre, amely által nemcsak mi leszünk kiegyensúlyozottabbak és elégedettebbek, hanem a környezetünk is. Hiszen amint bent, úgy kint is.
Ha elemző szemmel nézzük azt, hogy tegnap pl. egy pénztári eladóra ugyanazért lettünk dühösek, mint három napja a gyermekünkre, akkor felismerhetjük a reakciónk mögött húzódó, ismétlődő mintát, ezt pedig a mostani hónapokban sokkal könnyebben „megszelidíthetjük”.
Régebben talán több terápiás óra lett volna szükséges annak eléréséhez, amihez most az univerzum jóvoltából könnyebben eljuthatunk. Ám ehhez engednünk kell az önmagunkba nézést, és fel kell vállalnunk annak tudatát, hogy csakis mi dönthetünk a saját életünk és egészségünk felől. Ezt a felelősségvállalást segítik elő például az ónixból készült termékek, vagy egy akvamarin, esetleg egy larimár karkötő, illetve egy peridot golyókból fűzött nyaklánc.
Nem mondom, hogy ez könnyű, hiszen sok „önmunkára” van most szükség, ám ehhez segítségből is bőségesen kapunk. A mostani energiákkal könnyebb leásni önmagunk mélyére, és ezt a belső utat most nagyobb biztonsággal járhatjuk be.
Ha idáig a szembenézésre és változtatásra irányuló jelzésekkel (nevezzük kis pofonoknak) nem foglalkoztunk, nem mentünk utánuk, és nem oldottuk fel a gyökérproblémát, akkor innentől egyre nagyobb pofonokat fogunk tapasztalni. Akkor rákényszerítjük az energiákat, hogy erőteljesebben jelezzenek nekünk, és könnyen egy spirituális bokszmérkőzés középpontjában találhatjuk magukat.
Azt, aki nem oldott meg valamit önmagában, csak struccként próbált nem figyelni rá, esetleg halogatta, azt ezekben a hetekben keményen leültetik, hogy most nézzen szembe ezzel a góccal és oldja meg. Ám az, aki már túljutott rajta, aki már meglépte ezt a szembesítést és önfeloldást, az felszabadultabban fogja megélni az elkövetkező időszakot.
A mintafeltáró lelki munka
Először is figyelj oda saját magadra: a reakcióidra vagy az életed bizonyos eseményeire, amik újra és újra megtörténni látszanak. Ez lehet egy érzelem (pl. mindig ugyanolyan helyzet hoz ki a sodrodból), vagy csak egy mondat, amit ha meghallasz, felmegy benned a pumpa, de akár vonatkozhat arra is, hogy mindig hasonló személyiségtípusokat vonzol be az életed valamely területére. Próbáld tetten érni ezt az ismétlődést, akár le is jegyezheted, amikor érzed vagy felismered. Az egyszerűség kedvéért vegyük azt példának, hogy valaki mondott Neked valamit, ami felzaklatott Téged, és nem egészen érted, miért reagáltál erre annyira rosszul.
A saját gyakorlatom erre a következő:
A vizsgálódáshoz keresek egy olyan időpontot és helyet, ahol nem zavar semmi és senki. Ahol beengedhetem magamat az érzésbe, abszolút a közepébe. Amikor engedem magamnak, hogy átéljem: igenis megbántottak, vagy ez vagy az rosszul esett. Megélem, hogy ez most nagyon fáj. Nem próbálom hárítani, nem próbálom bagatellizálni, nem próbálom fájdalommentesebbé tenni. Ha fáj, fájjon. Teljességében megélem az érzelmet, aztán azt figyelem, hogy mit érzek a megbántottság körül. Az önmegfigyelés idejére sokszor fogok a kezembe néhány ezt segítő ásványterméket, mint pl. egy-egy kényelmes nagyságú marokkövet gránátból, labradoritból, piritből és riolitból. Mellettük az achátok is a rejtett körülmények felé fordítják a figyelmet, így segítve az önelemző folyamatokat.
Tehát miután átadtam magamat az érzésnek, körbejárom, amennyi irányból csak lehet. Miért fáj, pontosan mi fáj benne, még jobban is fájhat-e, mitől fájna kevésbé, mikor fájt ugyanez, stb.? Engedek minden fájdalmat magamban dolgozni, megélni teljességében, és kimondom az érzelmeimet. Ha kikívánkozik, akkor megengedem és igenis szidom is azt, aki most kiváltotta belőlem, akár még csúnya szavakat is használok, hogy teljesen kiürüljön belőlem az érzés.
Közben figyelem azt is, hogy hol jelez a testem: pl. gyomor- vagy hastájékon összeszorul-e, esetleg a mellkasomban, a szívnél tapasztalok-e ilyesmit. A hasonló görcsösséget feloldhatja egy malachit nyaklánc vagy egy dumortierit karkötő, ráadásul segítenek a nemkívánatos vagy idejétmúlt viselkedésminták megsemmisítésében is. A szívfájdalom sokszor annak a belső feszültségnek a kifejeződése, hogy valamit nem tudok másképp tenni, pedig nagyon szeretném másképpen megcselekedni.
Ilyen lelki gyakorlathoz nyugodtan készíts oda magadnak papírt és jegyezd fel a kulcsszavakat. Így naplózva sokkal könnyebben észrevehető a minta, és magát a kutatási, feloldási folyamatot is megkönnyíti. Sokszor mire a végére jutsz az önelemzésnek, már ott áll a papíron a megfejtés is.
Számomra mindig fontos, hogy amikor bátran beengedtem magamat a szomorúságba, feltettem a kérdéseket, akkor eljussak az egyik legfontosabbig is: mikor éreztem ezt az érzést legkorábban? Régebben kivel kapcsolatban éreztem hasonlót? Többnyire ez a momentum és személy lesz a minta gyökere, a forráspont.
Általában ilyenkor rendre be is jön a kép, ami a 7 éves kor alatti időszakba vezet vissza, és feltárja, hogy az a kisgyerek (önmagunk ifjú kiadása) mikor érzett először ilyen jellegű fájdalmat vagy kudarcot, illetve mit élt meg ő olyankor.
És itt jön a fájdalom örömmé fordítása, a negatívum pozitívvá alakítása: ahelyett, hogy sajnálnám a látott gyermeki énemet, hálát adok annak, hogy most már ilyen idős és tapasztalt vagyok, és nem az a kisgyermek. Amikor a fájdalom legmélyén meglelem a választ, hogy mit vagy kit kell szidni, ezt ugyanígy megfordítom: hálát adok neki, hogy tanít engem. Mind a fájdalomnak, mind a szidott személynek megköszönöm, hogy leckét kaptam tőlük.
Most már kellően elpárolgott a sértettség belőlem, már tudok empatikusabb lenni, így megnézem a történet másik szereplőjét, hogy ő miért tehette ezt velem. Ekkor nagyon sokszor rájövök arra, hogy ő abban a helyzetben egyszerűen nem tudott másképp cselekedni. Lehet, hogy akkor így tudta kifejezni a szeretetét, a gondoskodását, hisz ő is hozza a maga mintáját (így szerették, így nevelték), és számára én voltam a katalizátor, ami beindította a működést.
Fontos azt megértenünk, hogy vannak helyzetek, kellemetlenek is, amelyben egyik résztvevő sem tudott akkor, ott másképp viselkedni. Egyszerűen mindenki, ő is, én is a magunk akkori „állomásán” tartva csak így reagálhattunk. Ennek felismerése segít eljutni a fentebb írt hálaérzetig.
Az a kisgyermek sem tudott régen másképp érezni, ám testünk erre a fájdalomra, erre a történetre emlékszik, és évtizedekkel később is jelez, amint ez az emlékkép előkerül. Lehet, hogy most nem ugyanaz a környezet és a körülmények, de egy része megegyezik. Nem ugyanaz a személy bántott meg, tán már régen nem is él, akihez az érzés „prototípusa” kapcsolódik, de a minta az erősebb, túlél.
Mindaddig, amíg fel nem oldjuk, és fejlődésünkkel meg nem haladjuk. Az energetikai blokkok oldásában elsősorban a fekete ásványokból készült termékek jeleskednek, mint pl. egy különleges nyaklánc hópehely-obszidián golyókból, egy angyalka formájú ónix vagy egy nyers turmalin medál, de egy nyers kianit darab és rutilkvarc karkötő is rámutat a rejtett vagy be nem vallott megakadásokra.
Ezért kell ezt a kisgyermeket átölelni szívünk minden szeretetével, és megbocsátani mind neki, mind annak, aki megbántott, hiszen akkor egyikük sem tudott másképp cselekedni. Erre idővel és élettapasztalattal már rá lehet látni, így lehetővé is válik, hogy megbocsássunk önmagunknak, valamint a másik félnek - a múltban és a jelenben is. A fájdalom feloldódik, és a lelki seb lassan begyógyul.
Nem baj, sőt ajánlott, ha ilyenkor szégyenérzés nélkül szabad utat engedünk a könnyeknek, amik szépen kimossák belőlünk a fájdalmat. Így átalakulhat hálává, szeretetté önmagunk és a másik személy felé. Akkor a mintába ágyazott fájdalom és a hozzá kötődő testi betegségek is elmúlnak.
Addig szeretgetem magamat, amíg a belső gyermek bánatosból és sírósból mosolygóssá nem válik. Akkor a mostani önmagamban is megjelenik az igazi mosoly és szeretet, ami már teljesen valóságos, és nem csak a tudatos programozás vagy illem eredménye. Ez már a bensőmből fakad, és a teljes lényemet átjárja. Ha erős mintát sikerül így feloldanod (és ehhez októberben most minden égi támogatást megkapsz), még a fények is megváltoznak majd körülötted, meglátod. :)
Ehhez kívánok bátorságot és sok szeretetet!
Szívesen megismernél és elsajátítanál a fentihez hasonló technikákat? Akkor írj nekem bátran a tanacsadas@gyongybarlang.hu e-mail címre, vagy gyere el egy személyes, előre egyeztetett tanácsadásra!
A lelki egész-ség fontossága c. blogcikkhez »
Támogató féldrágakövek A-tól Z-ig »
Ásványékszer-megoldások a testi-lelki egészségért »
Trepinszki T. Ági, Holisztikus tanácsadó
Copyright © 2022-23 Gyöngybarlang®
Tetszett a cikk? Akkor kérd az ingyenes ásványos-gyöngyös híreket is!
Szeretnél elsőként értesülni a legfrissebb ásványos-gyöngyös hírekről, akciókról és újdonságokról? Iratkozz fel a Gyöngybarlang hírlevelére: