Szerencse
Szerencsehozó ásványok
Már az ókorban is voltak bizonyos ásványok, amelyekből amuletteket készítettek, mert viselésüktől ártással szembeni védelmet és jó szerencsét reméltek. A hiedelmek szerint léteznek olyan kövek, amelyek megóvhatnak a balesetektől és balszerencsétől, valamint könnyebbé tehetik az anyagi javak és egyéb áldások életünkbe érkezését. Az alábbi féldrágakövekből készült ékszerekkel, ajándéktárgyakkal Te is besegíthetsz egy kicsit az Univerzumnak, hogy magadhoz vonzd a szerencsét.
Többet szeretnél megtudni ezekről az ásványokról? Görgess le a terméklista alatti részhez!
Ásványok a szerencse bevonzásához
~ a kristálygyógyász szakirodalom és a tapasztalatok alapján ~
Achát: az ókoriak védelmező és szerencsehozó amulettként viselték (pl. Indiában, Tibetben és Nepálban), kisgyermekeknek a balesetektől való védelem érdekében adták. Manapság a kristálygyógyászat gyulladások csökkentésére, nőgyógyászati betegségekre, bélproblémákra ajánlja.
Aventurin: már régóta szerencsét hozó kőnek tartják, amely segítségünkre van a szívcsakra tisztításában, valamint a szervezet önvédő mechanizmusainak aktiválásában és fenntartásában. Újabban úgy vélik, hogy az aventurin az anyagi helyzet stabilitásában is segítségünkre lehet.
Citrin: jókedvet és örömet hozhat életünkbe. Támogatásával megteremthetjük mindazt, amire vágyunk, valamint segíthet tudatosítani bennünk a jólét, bőség, siker és szerencse állapotát, ezzel is előmozdítva az életünkbe érkezésüket. A kristálygyógyászat inzulintermelést elősegítő, depressziót mérséklő kőként tartja számon.
Gránát: a legendák szerint a középkori harcosok gránáttal díszített fegyverzetükről úgy hitték, megóvja őket a sérülésektől. Bizakodóvá tehet, még válsághelyzetben is segíthet megtalálni a mélypontból kivezető utat. Ezen kívül jó sebgyógyítónak, élénkítőnek (vérkeringés, anyagcsere, szexualitás) tartják.
Jáde: a Távol-Keleten mindig is szerencsehozóként tekintettek rá, a belőle faragott amulettektől hosszú és szerencsés életet reméltek, amelyek még a szerelmet is bevonzhatják. Vitalizáló, öngyógyító folyamatoknak kedvező ásványként említik.
Tigrisszem: különböző formáit már a középkorban is használták, legtöbbször átok és rontás elleni, démonoktól védő amulettként hordták. Napjainkban úgy tartják, hogy a tigrisszem serkenti a kreativitást és nyitottabbá teszi a gondolkodást, ennek köszönhetően elősegíti a helyes összefüggések észrevételét.